Játékvezetők: Moldván István, Tihanyi Norbert, Kulik Norbert

BME:  Unger - Fritz, Oláh, Fazekas, Csernai
Cserék: Munkácsi,Dr. Varró, Rosta, Makra, Palásthy

Edző: Dr. Varró Dániel

Mór: Pap - Végvári, Klémán, Fojtyik, Balogh
Cserék: Hahn, Kelemen, Dopuda, Walczer

Edző: nincs adat

Gólszerzők: Fritz (4', 39'), Csernai (11'), Oláh (17'), Munkácsi (27') ill. Klémán (3', 31')

Sárga lapok:  Munkácsi (6'), Csernai (32') ill. Balogh (11'), Klémán (13'), Fojtyik (24')

A BME a korábbról elhalasztott Mór elleni összecsapását játszotta le hétfőn. A keretből sérülés miatt kimaradt a Trautman Ferenc hálóőrünk, így a cserepadon nem volt kapusunk. Szerencsére Unger Miki vigyázott magára, úgyhogy sérülés nélkül megúsztuk ezt a meccset. Pedig agresszivitásban nem volt hiány. Lássuk mi is történt:

A kezdő sípszót követően gyors támadással kezd a piros mezben futballozó BME, de a hálót kívülről zörgeti meg a labda. A bemutatkozás után Oláh Dániel egyéni akcióját követhetjük szemmel, ahol végül a kapufa segíteti meg a vendég csapatot.

A semmiből gólt szerez a Mór SE. Fazekas vesztette el a labdát, és az első adandó alkalmat kihasználva már 0-1. Klémán lőtte ki a hosszú alsót, szép lövés volt.

A hazai gárda továbbra is nyomást gyakorol ellenfelére. Most Csernai tálal nagyszerűen Fazekas elé, aki kis híján rögtön kijavítja a korábbi védelmi hibáját. A móriak hálóőre Pap azonban meggátolja ebben.

A góltalanság azonban nem tart sokáig: Szép passzkombinációt követően Fritz tudja a kapuba sodorni a játékszert, ezzel már 1-1t mutat a kijelző, szűk 4 perccel a kezdő sípszót követően.

A vendég csapatkapitány Balogh távoli lövését lehet megemlíteni a másik oldalon, Ungernek azonban ez nem okoz különösebb gondot.

A következő pillanatban már az ellenfél kapuja van veszélyben. Csernai kapja a játékszert, Pap viszont jól zárja a szöget és szögletre ment.

Gyönyörű bejátszás, amibe Rosta még bele is tud piszkálni, sajnos mellé gurul a bogyó. Közel volt.

Most Unger kapujánál zajlik az élet. Klémán vállalja el 10 méterről, Mikinek kell résen lennie, ki is üti szépen. Hahn elé kerül a labda, passza 3-4 ember közt is eljut Klémánhoz, aki - talán meglepődve, hogy eljutott hozzá a labda-  nem tudta kellően átvenni.

Góóóóól. Csernai szerzi meg a vezetést. Ragyogó szóló után, leadná Fritznek ami nem sikerül, viszont a védő lábáról visszapattan elé a labda, és a következő pillanatban már zörög a háló. 2-1

Máris 2-re növelné a különbséget a BME. Makra labdaszerzése után kényszerítőzik Fritz-cel, végül Pap véd.

Elég durván játszanak a fiúk, a félidő 2/3-ánál járva már a 3. sárga lapot osztja ki a játékvezető.

Hahn jut el lövésig, a labda centikkel kerüli el a kaput.

Oláh megduplázza a vezetést. Nagyszerűen viszi középre a labdát, majd jól helyez a kapu bal szélébe. 3-1

A Mór rögtön felzárkózna Dopuda és Balogh is megereszt 1-1 bombát, azonban kaput nem találnak.

A félidő végén még Fritz kemény löketét vehettük szemügyre.

A második játékrészt élénken kezdi a vendég alakulat. Másfél perc alatt legalább 3-szor kerül célkeresztbe a hazai kapu.

Sőt!  Fojtyiknak szépen löbbölik oda, aki szépen fordul be,  azonban gólt nem tud szerezni.

3 perc elteltével a budapesti csapat is lassan éledezik. Fritz beadását tisztázza egy védő, majd Fazekas lövését a gólvonalról fejelik ki.

Elég paprikás a hangulat, az első félidőben is 9 faultot összegyűjtöttek a srácok, most is ezen az úton játnak.

4-1! Munkácsi a bal szélen gondolt egyet, tolt egyet a labdát, majd lőtt is. Papnak most nem volt szerencséje, a lábáról befele csorgott a labda.

A Mór még nem mond le a pontszerzésről, két ízben is közel hajszál híján megszerzik a második góljukat.

Most a BME veszélyeztet, Oláh és Fazekas próbálkozását is védi Pap.

Ungernek is akad azért dolga, Kelemen löketét kellett fogni.

Végül sikerül 2-re felzárkóznia a vendég gárdának. Egy keresztbe lőtt labdát várt jó helyzetben Klémán, és nyugodtan a kapuba passzolt. 4-2

Ezen felbuzdulva Balogh előbb szabadrúgásból majd kapáslövéséből majdnem betalált.

Ismét a vendégeket láthatjuk akcióban, Klémán szemkápráztató cselsorozatában. Alig tudják leszerelni, végül szögletre ment a budapesti védelem.

Csernai kerül ziccerbe, végül finom megoldást választva a hosszúba ívelne, de túl sok erőt rak bele, így fölé száll a labda.

Most Oláh küzd nagyot, és hatalmas bombáját Papnak kell védenie.

Ismét Oláh akcióban, a kifutó kapus mellett el tudja lőni, azonban csak az oldalhálót találja el.

Végvári és Kelemen is lő, Unger véd.

Ragyogóan indítják, aki egyből átíveli Papot, a labda a felső hálóra hull.

Az utolsó 2 percben a Mór átáll egész csapatos támadásra.

A BME a megszerzett labdákat azonnal a vendég kapu felé lövi. 2-3 próbálkozást követően végül Fritz jár sikerrel, jó 30 méterről szerzi a találkozó utolsó találatát. 5-2

Ahogy az elsőt, úgy a második félidőt is Fritz búcsúztatta. A végeredmény 5-2. Alapvetően uralta a mérkőzést a BME, és megérdemelten nyert. Azért játéknak még van hova fejlődnie, azért volt pár bizonytalan lépésünk. A következő hétfőn a Corvinus látogat hozzánk, reménykedjünk a hasonló sikerekben! :)