Játékvezetők: Kovács Gábor Péter, Stumpf Tamás, Török Zsolt

BME: Laucsek - Füzy, Kulik, Simon, Csernai
Cserék: Andorka, Kertész, Fritz, Fazekas

Edző: Palásthy István

Kincsem: Hauer - Lovasi, Fülöp, Szabó, Főfai
Cserék: Ficsor, Moczó

Gólszerzők: Füzy (13', 40') Kulik (14'), Simon (15'), Fritz (20'), Csernai (33') ill. Lovasi (14', 24'), Ficsor (31')

Az idény utolsó hazai mérkőzésére mindössze 20-25 ember látogatott el. Mégsem lehetett azt mondani, hogy nincs hangulat; legalábbis a felek pörgős kezdése elfeledtette velem a nézők hiányát.

Az első próbálkozás Kulik nevéhez fűződött, 12 méteres lövése pont Hauer kezébe szállt. A kontra lehetett volna veszélyes, de Laucsek megelőzte a bajt kifutásával.

Fél perccel később újfent a büntetőterületen kívül láthattuk a hazai hálóőrt. Jól döntött, mert ebből is ziccer alakulhatott volna ki.

Egy kipattanót követően Simon célozta meg a hosszú alsót, Hauer lábbal mentett, aki Csernai lövésénél is résen volt.

Először Kertész lökete hozta igazán izgalomba a maroknyi szurkolót. Az ifjú támadó remekül vitte keresztbe a labdát, majd lövése Hauer bokájáról perdült fel a keresztlécre. Hát ez közel volt.

A másik oldalon Ficsor lőhetett 9 méterről zavartalanul, fél métert tévesztett.

Laucsek a futsal Neuerje ma, már 3. alkalommal tisztázott a 6oson kívül.

Simonnak ívelték fel a játékszert, társak azonban nem érkeztek, így éles szögből a kaput célozta meg. Nagyobb veszélyt nem rejtett magában ez a lövés.

Fülöp bombázott, de kaput nem talált.

A 13. percben Füzy révén megszerezte a vezetést a BME. 1-0

A vendégek még fel sem ócsúdtak, amikor már duplájára nőtt a különbség. Kulik érkezett jól egy beadásra. 2-0

Beindult a gólparádé, Lovasi rázta le ragyogóan védőjét, a labdát is odavarázsolták a lábára, így összejött a nagykátaiak szépítése. Lovasi higgadtan gurított a hosszúba. 2-1

Simon hamar letörné a vendégek morálját, hát a gólja biztos nem esett nekik jól. 3-1

Jó kis másfél perc volt ez, 4-szer is zörgött a háló.

Kertész játszotta meg Fazekast, de Hauer nagyot védett.

A másik kapunál is helyzet, Laucsek mellkasa volt a labda végállomása.

Lovasi hasonló helyzetben tudott kitörni, mint a góljánál most azonban elzúgott a lövés a kapu mellett.

Laucsek fantasztikusan ívelt fel Fritznek, aki középre gurított Adorjánnak. Kristófunk azonban önzetlenül tálalt vissza Fritznek, akinek már gyerekjáték volt a kapuba helyezni.  4-1

Félidő

A BME uralta a mérkőzést az első játékrészben, a Kincsem egy-egy villanásában azért ott rejlett a veszély. A 2. félidő még tartogathat izgalmakat.

ÉS elkezdődött a második 20 perc. Rögtön fel is jegyezhettünk egy hazai támadást. Fazekas futott keresztbe, amíg Kulik vezette fel a labdát. Amikor a védelem kimozdult Kulikra, ő rögtön Fazekashoz passzolt. A kemény passzt sikerült jól átvenni, de a gyorsan visszazáró védők miatt kapásból elvállalt lövés azonban erőtlenre sikeredett.

4-2

Egy felívelést követően rossz helyre fejelt az egyik BME védő, Lovasi kíméletlenül kihasználta a lehetőséget és a léc alá bombázott.

2 helyzet is adódott a BME előtt. Kertész lövése védőn megpattanva már erejét vesztve érte el a kaput. Fritz átvételével vert oda védőjére, a fordulás után aztán az oldalhálót találta telibe.

Kertész és Adorján kettős villant meg,de Hauer állja a sarat, marad a 4-2.

Már csak egy gólra a Kincsem. Szabó lőtt keresztbe, Ficsort találta meg a hosszún a labdra, aki egyre csökkentette a vendégek hátrányát. 4-3

Csernai cselezett szépet és kapura is tüzelt, Hauer ütötte ki a kapu bal oldalába tartó labdát.

Csernai azonban nem roskadt magába, szinte ugyanúgy megismételte a mozdulatsort egy fél perccel később is. Ez után azonban a nagykátaiak már a hálóból szedhették ki a bogyót. 5-3

Lovasi lőtt mellé kapásból.

Kulik kiszorított helyzetből próbálkozott Hauer jól zárta a rövidet.

A 3. vendég gólhoz hasonló szituációjában most a korábban gólt szerző Ficsor szolgálta ki Lovasit, viszont a befejezés már nem sikerült olyan jól. Marad az 5-3.

Kertésznek ez sem jött össze, zsinórban 3 próbálkozása egyike sem talált kaput.

Felívelt labdából Fritz mutatta be, hogy tud ollózni. Sajnos gól nem követte a látványos mozdulatot, de a nézőktől megérdemelt egy nagy tapsot.

Csernai keményen lőtt kapu elé, Füzy érkezett jól. 6-3

Szabó kapufájával ér véget a találkozó. A végeredmény 6-3

Megérdemelten BME siker. Végig kontroll alatt tartottuk a játékot. Néha voltak szervezetlenséget, se összességében jobban voltunk.