BME FC  -  Hajdúböszörményi TE 5-6 (2-5)

Játékvezetők: Puskás Gabriella, Temesi Tibor, Filep Zsolt

BME: Hargas - Szekér, Szalkai, Urbán, Winternitz K.
Cserék: Bobok, Farkas K., Ganczer, Winternitz A., Winternitz Zs

Cserék: Farkas É., Halászi, Sebestyén, Sándor

Edző: Simonyi András

Gólszerzők:

Szekér (18', 21'), Urbán (18', 21', 39') ill. Vesszős (1'), Vágó (5'), Sebestyén (6', 17'), Farkas (17'), Nagy (24')

A BME FC Dunakeszin fogadta a Hajdúböszörményt.

A vendégek kezdik a meccset, rózsaszín megkülönböztetőt viselnek. Mi kék mezben játszunk.

Rosszul kezdődik a hazaiak számára a mérkőzés egy balról belőtt labdáról lemarad a védelmünk, így már az első percben vezetést szerez az Simonyi-gárda. Vesszős volt eredményes. 0-1

Kicsit álmosan kezdünk, Benkő lövése miatt azonban nem kellett izgulni.

Éledezik a BME, Urbán próbálkozásában nem volt elég erő, utána a Szalkai-Szekér kettős is kidolgozott egy helyzetet.

Szekér egyedül is megvillan, de a tekerése célt téveszt.

Állva nézi a hazai védelem, ahogy oda-vissza passzolgat a Böszörmény támadósora, végül centikről már nem volt nehéz betalálnia Vágónak. 0-2

Már 3-ra duzzad a különbség. Egy kipattanó labdát zavartalanul tud átvenni Sebestyén a 6oson belül és nyugodtan a kapuba tud helyezni. 0-3

Nagyon szervezetlenül játszunk. Többször is eladjuk a labdát, üresen hagyjuk a vendég támadókat. Ez sajnos az eredményen is meglátszik.

Üresen marad a jobb szélen Vágó, a labda az oldalhálóban landol.

Benkő lő keményebbet, Hargas lábbal hárít.

Szekér, Szalkai és Ganczer is gyarapítja a kaput eltaláló lövéseinket, Torma eszén eddig nem jártak túl a lányok.

Ezek a BME percei Farkas K. és Winternitz K. is közel járt a szépítéshez.

Ami nem jön össze Szekéréknek, az sikerül a vendégeknek. Egy eladott labda és már 0-4. Egy kontra alkalmával ketten egész a kapu szájáig passzolgatták magukat. Végül Sebestyén talál be.

Urbán szépen harcolt ki helyzetet, a befejezésbe hiba csúszott.

A védelem figyelmetlenségéből ismét gólt szerez a vendég együttes. Farkas É. is feliratkozott a gólszerzők közé. 0-5

Urbán jól játssza meg Szekért, és összehozzák a szépítést. Már kellett. 1-5

Fél perc sem telik el újra megvillan ez a duó. Most Szekér szolgálta ki Urbánt, aki védhetetlenül bombázott a hosszú felsőbe. 2-5

Egy kontra révén majdnem összejött a 6. a böszörményieknek, Hargas azonban nagyot védett.

Szalkai vezeti fel a labdát, kiadja Urbánnak, aki a kapusba tüzel. Kár volt érte.

BME helyzettel zárul a félidő: Ganczer bombáját lábbal hárította Torma.

A műegyetemisták rengeteg hibával játszanak eddig. Az eladott labdát sora, és a laza emberfogás sajnos megbosszulta magát. Az utolsó percekben azonban sikerült kettőt is berámolni, így korán sem lefutott ez a meccs.

Gyors góllal kezdődik a 2. félidő is. Csak most a BME talál be a játékrész elején. Szekér lőtt keresztbe, Urbán pedig érkezett, ahogy kellett. 3-5

Szekér jobb szélen indul meg, és a rövidbe lő. Torma csak a kapuba tudja segíteni a labdát, ebben azért elég rendesen benne volt. 4-5

Nyom a vendég csapat, próbálnak újra jobban elmenni, de a védelem kitart. Több ízben blokkolnak a védők.

Jól elszóltam magam, Nagy ment el keresztbe, majd a hosszú alsóba helyezett. 4-6

BME szeretne ma pontot szerezni, Farkas K. eresztett meg egy bombát, de Torma most a helyén volt.

Kapufaaa. A HTE támadása közben, Winternitz K.-nak sikerült beleérni egy passzba. Majdnem öngól lett belőle, a kapufáról szerencsére kifele pattant a laszti. :)

Benkő lő 9 méterről, de fölé száll.

Benkő egy az egyben mehet kapura, Hargas kifutva megzavarja, így nem születik gól.

Ganczer kapott labdát Urbántól, majd telibe találja a bal oldali lécet. Közel volt.

Szekér és Szalkai is nagyot bombázott, de Torma sikeresen igyekszik kijavítani, a 4. kapott gólnál elvégzett hibáját.

A másik oldalon Vesszőss helyez Hargas kezébe.

Szép bejátszás után Bobok tudott lőni közelről, de Torma ismét meghiúsította a gólszerzést.

Vesszős kapott nagy labdát, rá is tudott fordulni, viszont mellé gurított.

Ganczer elmegy a bal oldalt, szép keresztpasszt kanyarint Urbánnak, aki a kapus lába alatt gurít a gólvonalon túlra. 5-6

Egyenlíteni azonban már nem tud a BME, a végeredmény 5-6

Lehet sajnálni az első félidei játékban elkövetett hibákat. Sok eladott labda, rossz helyezkedés és emberfogás. Ezeket könnyedén kihasználta Simonyi András csapata. A  második félidőben már erősebb volt a hazai gárda, de nem tudta behozni a hátrányt. Igaz, a játékvezető se segített ebben, több kezezésnél és szabálytalanságnál is néma maradt a síp. Összességében ha már az elejétől kezdve úgy játszik a BME, ahogy azt tette a 2. félidőben, akkor ma ők lennének 3 ponttal gazdagabbak. Legközelebb a Győrt fogadják a lányok, sok sikert nekik!