Játékvezetők: Horváth Zoltán (id), Horváth Zoltán (ifj), Faragó Miklós

BME: Laucsek - Füzy, Kulik, Simon, Fazekas
Cserék: Csernai, Papp, Fábián Á., Fábián G., Fritz, Biczó

Fehérvár: Szabó - Balogh L., Czinger, Lakatos, Schäffer
Cserék: Balogh T., Tiber, Csizmadia

Gólszerzők: Csernai (17', 19', 19', 32', 38', 38'), Kulik (21', 21', 33', 33'), Simon (25') ill. Tiber (40')

Sárga lap: Csernai (32') ill. Balogh L. (17')

A BME kezdi el a mérkőzést. A hazaiak fekete, a vendégek kék-bordó szerelésben vágnak bele.

Rögtön agresszívan lép fel a műegyetemi csapat, Füzy és Fazekas keményen meglőtt labdája azonban nem hozza meg a korai gólt.

Egy szabadrúgásból veszélyeztet a Fehérvár, a hosszú sarokba tartó bombát szépen hárítja Laucsek.

Kontra révén ismét közel állt a gólhoz a vendég alakulat, Laucsek ismét a helyén volt.

A BME is kimutatja a foga fehérjét, Füzynek nem jött össze a gólszerzés.

Aztán egy meglepő hiba az egyetemistáktól, egy szabálytalan hazaadás miatt jön közvetettel a Fehérvár. A legurított labdát Czinger vállalja el, de Laucsek eszén ma nem könnyű túljárni.

Kicsit zavarodottan játszik a hazai gárda, egy kontra végén közel állt a Fehérvár a vezetéshez, Füzy vetette bele magát a lövésbe.

Nagy nyomás helyezedik most a bordókra, 3-4 bombát is elereszt a BME. Az állás viszont változatlan.

Kapufaa, Fritz távoli bombája csattan a bal oldali kapufán.

9 perc telt el eddig a mérkőzésből, egyre jobban ott van fejben a BME. Mutatja ezt az is, hogy az első 3 percben szerzett 3 faultot követően nem szabálytalankodott. Az utóbbi 5 percben teljesen átvették az irányítást, a Fehérvár teljesen beszorult a térfelére.

Simon szabadrúgását hárítja Szabó, majd érkezik Fritz éééés ismét a kapufát találja telibe.

Góól! Azaz mégsem. Veszélyes játék miatt érvénytelenítik a BME találatát.

Egy ragyogó összjáték végén Csernai próbálkozása volt gyenge. Egyre közelebb jár a találathoz a fekete mezes alakulat.

Kulik kapásból ereszt meg egy lövés, de a labda elkerüli a kaput.

Nagyon pörgős meccs, mind a 2 csapat nagyon akar. A BME egyre jobban uralja a játékot.

2 helyzetet is kidolgoz a Fehérvár, Schäffer lövését blokkolják. Majd Schäffer ismét jeleskedik:  Czingerrel játszik össze, az utolsó passz azonban pontatlan.

Simon lő a 9es környékéről, de olyan fél méterrel mellé küldi a lasztit.

Egy előre hajított labdát sikerül megcsúsztatnia Czingernek, de ez csemege Laucseknek.

Kuliknak sikerül kapura fordulnia, de mellé csorog a labdája.

Csernai ugrik ki mintaszerűen, az átvétel kicsit hosszúra sikeredik, és az egyensúlyát sem sikerül megtartani. Igaz, volt egy kis rásegítés a fehérvári védők részéről.

Kulik lövésre szánja el magát, de újfent nem találja el a keretet.

Most a Fehérvár követ el szabálytalan hazaadást, de nem él a lehetőséggel a BME. Sőt, a vendég együttesnek még sikerül is megindulnia, de Czinger lövése középre tartva nem okoz problémát hálóőrünknek.

Egy balról érkező labdára annyira nagyszerűen Csernai, hogy még az eredmény is megváltozik. Vezet a BME 1-0.

A meccs első sárgáját a Fehérvár kapja, Balogh állította meg Simont szabálytalan eszközökkel élve.

Balogh most a támadásnál jeleskedik, de ellene is szabálytalankodnak.

Kicsit eldurvul a találkozó, a vendégek megszerzik a 6. faultot, a BME is már 5-nél jár.

A büntetőt Csernai végzi el, aki védhetetlenül bombáz a kapu bal oldalába 2-0

Újabb szabálytalanság, újabb büntető a hazaiaknak. Csernai újfent nem hibázik. 3-0

Fazekas, Csernai és Fritz is 1-1 helyzettel jelzik, hogy szeretnének 4-0-val az öltözőbe vonulni, de Szabó megóvja a Fehérvárt ettől a veszélytől.

A szünetben tehát 3-0. Megérdemelten vezet a fekete mezes csapat. A vendégek szépen küzdenek, egy gól benne van a játékukban.

Gyors góllal indul a második játékrész. Kulik szemet gyönyörködtető átvétele a kapus eszén is túljár, a végén már csak nyugodtan a kapuba kell passzolnia. 4-0

Kulik nem hezitál, fél percen belül megduplázza a góljainak számát. 5-0

Vajon ma a fehérvári játékosok lábában marad a gól.  Eddig úgy néz. Czinger és Schäffer sem használja ki az előttük adódó lehetőségeket.

Schäffer előtt újabb helyzet, de lökete nem találja el a fekete-fehér keretet.

Kulik rázza le szépen az őrzőit, az érkező labdát kapásból vállalja el. A mozdulat remek volt, az irány nem annyira.

A vendégek nem mondanak le a szépítés reményéről, Czinger erős és lapos bombája okoz kellemetlen pillanatokat Laucseknek. A hálója viszont továbbra is érintetlen marad.

Simon cselénél, csak a lövése szemkápráztatóbb. Külsővel gyönyörűen lövi ki a hosszú alsót. 6-0

Simon szabadrúgását Csernai veszi át, de Szabó remekül hárít.

Folyamatos tűz alatt most a vendég kapu, Szabó nem véletlenül áll azonban ott.

2 perc telik el helyzet nélkül, amikor a fehérváriak 10-ese Balogh kapáslövése töri meg a tűzszünetet.

A másik oldalon Fazekas növelhette volna a különbséget.

Egy kontrát akadályoz meg Csernai, a játékvezető szabálytalannak ítéli meg a beavatkozást. Sőt még egy sárga lapot is kioszt Gabinak. Azonban nem csak lapot, hanem újabb gólt is szerez ebben a percben a hazaiak játékosedzője. 7-0

Kulik sem lazsál, 3. találatával már 8-0t mutat az eredményjelző tábla.

A második félidőben egyszerűen nem tud leállni, Kulik 4.-szer is eredményes. 9-0

Csernai és Biczó összjátéka tesz arról, hogy ne unatkozzanak a nézők. Újabb találat azonban egyelőre nem születik.

Fábián G. és Füzy is megszerezhette volna a 10. hazai gólt, Szabón most nem fogtak ki.

6. faultját a második félidőben is összeszedi a Fehérvár. Csernai ezt is értékesíti. 10-0

Fábián Gabi sérül meg. Pár percig áll a játék, az orrvérzése miatt el kell hagynia a pályát.

A játék megindul, a vendég csapat 7.szer is szabálytalan. Csernai ma nem hibázik büntetőből. 11-0

A Fehérvár legveszélyesebb játékosa ma kétségkívül Czinger, most is szépen teker a hosszú felső felé, de centikkel célt téveszt.

És szépít a vendég együttes. Egy kontra végén kijátszották a kapust is, Tiber iratkozik fel a góllövő listára. 11-1

Még egy hazai próbálkozás, de az eredmény már nem változik. 11-1 a végeredmény. A BME továbbra is 1 ponttal marad el az első helyezett Göcsej mögött. Az éllovas dunántúli együttes egyébként igen megszenvedett a 3 pontért: A TF otthonában 2-1re sikerül győzniük egy izgalmakban bővelkedő mérkőzésen.

A BME szerdán a Magyar Kupa mérkőzésen küzd meg a Berettyóújfaluval. Sok sikert fiúk! :)