Játékvezetők:Kovács Péter, Grünwald Gábor, Kénoszt Éva Noémi

ELTE: Szabó A.- Juhász, Baksai, Tihanyi, Orbán
Cserék: Móczik, Blayer, Malinovszky, Szabó K., Tatai, Pfundtner, Szabó É.

BME: Winternitz Zs. - Szekér, Urbán, Ganczer, Molnár-Sáska
Cserék: Dr. Monspart-Molnár, Szalkai, Fábián, Mádi, Hargas, Winternitz K.

Edző: Csernai Gábor László

Gólszerzők:

- ill. Urbán (2', 28'), Dr. Monspart-Molnár (23', 26'), Fábián (33'), Szalkai (36'), Blayer (öngól - 36')

Jól  kezdték az évet a lányok, idegenben legyűrték a Győrt. Most újabb pontokra pályáznak annak érdekében, hogy  a dobogón végezzenek.

Az ELTE fogadja a csapatunkat, ők feketében, mi kékben.

A hazaiak kezdik a mérkőzést, gyors támadást sikerül kivédekeznünk. Egy szabálytalanság után aztán megindul a BME, Molnár-Sáska becselezi magát, a kapusról kipattanó labdát azonban Urbán a kapuba tudta kotorni. 1-0

Hamar vezetést szerzett tehát a vendég csapat.

A BEAC támadójátéka kicsit felélénkül a Szabó K. beállásával, 2 kisebb támadást is végrehajtanak. A BME kontrázni tud, mely Fábián kapufájával végződik.

Nyomás helyeződik a hazai alakulatra, Szalkai és Winternitz is közel volt az előny megduplázásához.

Nagy mélységi passz érkezik Winternitzhez, szép cselt követően az ELTE hálóőrében akad el a labda.

Tihanyi indul meg jobb szélen, végül kiszorul és nem alakul ki nagy lehetőség.

12 perc telt el eddig a mérkőzésből, Sajben időt kér. Eddig a Csernai-csapat uralja a játékot. A befejezésen kell csiszolni.

Urbán és Ganczer is messziről próbálkozik, de ezek nem jelentenek kihívást Szabó A.-nak.

Aztán épphogy nem születik gól, Ganczer a jobb oldali lécet találja telibe.

Tatai lódul meg,veszélyes is leheeet, de a védelem jól zár.

Az ELTE is próbálkozik, a kontráiban benne van a lehetőség. A mostani indítás is szép volt, Malinovszky centikkel maradt le az átadásról.

Egy ragyogó ívelés után Molnár-Sáska lövését védi Szabó, a kipattanóra Monspart-Molnár érkezik, aki kapu mellé helyez.

Csernai kér időt. Nem sok van már vissza az első félidőből, még szünet előtt meg szeretnék szerezni a 2. találatot a műegyetemisták.

Sajbenék jelzik, hogy ebből még egyenlítés is lehet: Szabó K. lövése épphogy elkerüli a kaput.

A BME támad: Ganczer viszi el a labdát a kapus mellett, de már nem tudja a kapuba kotorni. Urbán távoli bombájából sem születik gól.

A szünet előtt még az ELTE is kidolgoz 2 helyzetet: Baksai indítása kicsit hosszú Szabó K.-nak. Majd Baksai maga dolgoz ki gólszerzési lehetőséget, de Winternitz szépen hárít.

A szünetben ELTE-BME 0-1. A BME játszik fölényben, a helyzetkihasználáson kell javítani. A hazai gárdát sem szabad leírni, a félidő végén több lehetőségük is adódott az egyenlítéshez.

A BME kezdi a második játékrészt. 2 távoli löket rögtön megtornáztatta a hazaiak kapusát.

Nem kell sokat várni, a vendégek találatára: Szekér elviszi jobb szélen, majd a keresztpasszra érkezik Monspart-Molnár. 0-2

Nagy összjáték végén Szalkai kapja a labdát, nagyot véd Szabó A.

Ganczer szépen átküzdi magát a Szabón is, egy visszazáró védő azonban szerel. Közel volt.

Egy eladott labdából már 3-ra duzzad a különbség. Monspart-Molnár értékesítette Szalkai passzát. 0-3

Urbán szabadrúgása megpattan az egyik ELTE játékoson, így védhetetlenül vágódik a kapuba. Így már 0-4.

A szépítés majdnem összejött, Orbán lódult meg bal szélen, Winternitz Zs.-nek kellett kijönnie, a kipattanót Malinovszky vállalja el kapásból, próbálkozása centikkel kerüli el a kaput.

A BEAC hajt a szépítésért, Tatai lövése azonban gyengére sikeredik.

A kontrából Winternitz indul, de szabálytalan eszközökkel megállítja a védelem.

Ami összejött egyszer, most összejön még egyszer. Fábián szabadrúgása egy védőn megpattanva a kapuban köt ki. 0-5

Molnár-Sáska indul meg, sikerül is végigvinnie a pályát, a lövés azonban mellé száll.

Teljesen szétesik az ELTE, a Szalkai találata révén már 6-ra duzzad a különbség. 0-6

Egy öngól, és már 0-7t mutat az eredményjelző.

A hazaiak azért még próbálnak összehozni egy gólt, Szabó K. löketét lábbal védi Winternitz.

Összejön a 6. fault a BEAC-nak, a büntetőt Ganczer végzi el. Szabó nagyszerűen tolja ki a bal alsóból.

A hármas sípszó véget vet a találkozónak. Jól játszott a BME, s néha kicsit görcsösen, de végül magabiztosan begyűjtötte a 3 pontot.

Holnap a srácok fogadják a Fehérvárt, aki tud jöjjön el szurkolni! :) BME, több mint csapat!