Játékvezetők:Moldván István, Janitz Gergő, Tihanyi Norbert

Cső-Montage: Boldizsár - Klacsák, Dombai, Sebestyén, Nagy
Cserék: Kovács, Jovánczai, Farsang, Tóth, Szabó, Csopaki, Soós

BME: Laucsek - Kulik, Füzy, Csernai, Andorka
Cserék: Kulik, Fritz, Fazekas, Fábián, Oláh, Makra, Szigeti, Fábián, Papp

Gólszerzők: Jovánczai (6'), Kovács (12') ill. Kulik (13'), Csernai (29', 30'), Fazekas (36')

Sárga lap:

Mintha Inter Milan - AC Milan összecsapással kezdődne az év, ugyanis idegenben játszunk, mégis a Gabányiban.

A Cső- Montage sötétkék a BME sárga hacukát kapott ma magára.

Nagy lendülettel indul meg a találkozó, izgalmas lehet a mai mérkőzés.

Egy eladott labdából nagy veszély alakulhatott volna ki a vendégek kapuja előtt, de a középre adott labdáról centikkel lemaradt az érkező támadó.

Az első BME helyzet szabadrúgásból alakul ki, de Csernai labdáját Andorka nem tudja kapu felé löbbölni.

Kicsit álmosan kezdünk, Dombai lő éles szögből, Laucsek kapusunknak kell kiütnie az erős löketet.

A 6. percben megszerzi a vezetést a hazai alakulat, Jovánczai laposan meglőtt labdájáról Laucsek most lemaradt. 1-0

Füzy kétszer is megvillan, végre láthatunk a műegyetemi támadást is.

Nagy birkózik a 6osunk környékén, küzdőszelleme eredményeként lövésig is eljut, de gólhoz nem jár közel.

7 méterről végeznek el szabadot, a kemény próbálkozást Laucsek kibokszolja, a kontrából Fritz mutatja meg magát.

A Montage percei következnek, Dombai szépen jól teker kapura, Laucsek viszont a helyén van.

A következő lehetőségnél azonban ő is tehetetlen, ragyogó tálalást követően Kovács megduplázza a hazaiak előnyét. 2-0

Nem várunk sokat a válasszal, Kulik 10 méteres lövése végül a hálóban köt ki. 2-1

Farsang törne be bal oldalt, a védelem jól zár.

Hátul eléggé meg van zavarodva a BME, előbb egy bepasszból ismét Frasang veszélyeztet , majd indítás okoz bonyodalmat.

Elől viszont egyre aktívabbak: Csernai kis híján egyenlít.

A félidőben 2-1re vezet a Montage. A BME kicsit szétszórtan játszik, több eladott labda is komoly lehetőségeket szolgáltatott a hazaiaknak, akiknek erőszakosabb játéka úgy tűnik többször megzavarja a vendégeket.

A 2. játékrészben 2 és fél percig a mezőnyben gyűri egymást a 2 csapat, majd Kulik töri meg a tűzcsendet.  Soós a helyén volt.

A következő lehetőség a Montage előtt adódik: a visszakészített labdát Kovács teker a hosszú felső felé, Laucsek azonban kipaskolja a sarokból.

Kezd felpörögni a sárgamezes alakulat is, a hazaiak most nyomás alatt játszanak.

A Montage összekapja magát, és most ők támadnak folyamatosan.

Fordulatos meccs, az iram is kezd jó lenni.

Kontrából alakít ki nagy lehetőséget a BME, Kulik centikkel maradt le a bejátszott labdáról.

A fordulásból szintén hatalmas helyzet alakul ki, Jovánczai passza kicsit pontatlan Szabónak.

Az ellentámadás viszont gól szül!! Csernai balról lövi ki a rövid alsót. 2-2

A sikerektől vérszemet kapott a Műegyetem: Fazekas lövését még védi Soós és Andorka balosa is kipattan a kapufáról, viszont Csernai bombája már a vendégek vezetését eredményezi. 2-3

Továbbra is pörgős marad a találkozó, itt is ott is kisebb helyzetek bontakoznak ki.

Közel volt az egyenlítés: Sebestyén keresztlabdája szépen találta meg  Farsangot, aki eltörte. Az állás így változatlan maradt.

Ami nem jött össze az egyik oldalon, sikerült a másikon: Fazekas találata 2-re növeli a különbséget. 2-4

Csernai ragyogó cseleket mutat be, sajnos kisodródik, így csak az oldalhálóba tüzel.

A hátralevő időben még kisebb próbálkozásokat hajtanak végre a csapatok, de a végeredmény marad 2-4. Egész jó meccs volt, az első félidőben bizonytalankodó vendégcsapat, a 2. félidőben szépen átvette az irányítást, végül megérdemelten diadalmaskodott. Így a BME győzelemmel kezdi az évet, és továbbra is a tabella elején portyázik. Egyértelmű cél a bajnokság megnyerése.