Játékvezetők: Puskás Gabriella, Kaszala Mihály, Márkus András

BME: Unger - Varga, Simon, Csernai, Andorka
Cserék: Kulik, Fritz, Velkey, Laucsek

Siófok: Czerula - Varga, Nemes, Tóth, Mester
Cserék: Garamvölgyi, Kiss, Mezősi, Fodor

Gólszerzők:Kulik (4', 7'), Andorka (9'), Csernai (32', 32'), Varga (34') ill. Fodor (25'), Mester (40'), Kiss (40')

Sárga lap: Andorka (26') ill. Tóth (11'), Mester (12')

Szokásos fekete-fehérben a hazai gárda, a vendégek sárga szerelést húztak ma fel.

A Siófok kezdi a mérkőzést, hirtelen támadással próbálja meglepni a pesti srácokat, de nem sikerül a művelet. A gyors labdaszerzést követően a BME támad, Andorka lő kényszerítő végén, Czerula  véd.

Az első percekben hazai helyzetek szórakoztatják a maroknyi nézőt. Simon, Kulik és Andorka is távoli kísérleteikkel tornáztatja meg a vendégek hálóőrét.

A 4. percben góllá érik a BME nyomása, Kulik balról betörve lőtte ki a rövid alsót. 1-0

A gól hatására feltüzeli magát a Siófok, előbb bal szélen veszélyeztet Tóth, majd Mester szabadrúgása kerüli el centikkel a kaput.

Aztán megduplázza előnyét a BME, Fritz bejátszását Kulik gyönyörűen pörgette a kapuba. 2-0

Nagy lehetőség mind a 2 csapat előtt, Simon volt szemfüles az egyik oldalon, Nemes veszélyeztetett a másikon. Egyik sem eredményezett gólt.

Egy perccel később viszont már 3-0. Védőn megpattant labda csorog Andorka elé, aki nyugodtan a gólvonal mögé gurít.

Kicsit agresszívabban lépnek fel a vendégek, a játékvezetők szigorúan büntetnek: Előbb Tóth és Mester is kap egy-egy sárga lapot.

Nagy helyzet a siófoki alakulat előtt: a kontrából megindult Varga A. veszélyeztetett, majd a szögletből visszajátszott labdát Mester bombázta keményen kapu felé. A védelem mindkét esetben blokkolt.

A másik térfélen nagy mentés a Czerulától: Csernai szerezhetett volna gólt, de a kijövő kapus szépen hárított.

Mester kis híján szépít, lövését védi a Unger.

Simon révén majdnem 4-re duzzad a különbség, de Czerula ezt is ki tudta tolni.

Hatalmas kontra, Velkey szépen tartja meg a labdát, sajnos kisodródik a végén, így elhal a támadás.

Ismét Mester okoz izgalmakat a budapesti tábornak, kapu mellé teker.

Vége az első félidőnek 3-0. A BME megérdemelten vezet, de a Siófok jól tartja magát, és többször közel járt a szépítéshez. Az iram nem olyan nagy. Reméljük, hogy a szünet után jobban felpörögnek a csapatok.

Rögtön letámad a műegyetemi csapat, Fritz távoli bombája középre tart, így Czerulának ez nem okoz gondot.

Mester ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta, egymás után 2 ízben is Ungernek kellett kitornásznia a próbálkozását.

A Siófok percei ezek, kicsit beszorul a hazai gárda.

A nyomás végül gólt eredményez, Fodor húzza el Unger mellett, és passzolja kapuba 3-1.

Tóth sarkal közelről, de Unger a helyén volt. A kontrából Kulik találhatott volna be, de lövése elkerülte a kaput.

Fritz gyönyörű szólóval indul meg, lövésig is eljut, az irányzékkal volt gond egyedül.

10 perc elteltével egész kiegyenlített a második félidő, a BME a figyelmetlenségével többször is kellemetlen helyzetbe hozza magát.

Begyakorolt figura végén Varga löbbölt kapu mellé, ebben nagy lehetőség volt.

Újra 3 gól a különbség, Csernai nagyszerűen tört be középre, a befejezés is jól sikerült. 4-1

Ha egyszer beindul valami: Fél perc sem telik el, és Csernai ismét betalál. 5-1

Összezavarodtak a kapott gólok miatt a siófokiak, Varga Bencének köszönhetően már  6-1 az állás.

Felszabadultabban passzolgat a BME a vendég térfélen. Csernai és Simon is közel jár a 7. hazai gólhoz, de Czerula nagyszerűen helyt áll.

Megszerzi a 6. szabálytalanságát a Siófok. A sértett Csernai végzi el a büntetőt, Czerula újfent hatalmas védést mutat be.

Szemet gyönyörködtető találat Mestertől. Jobb szélen a lekezelést követően épphogy kapu felé tud fordulni, és olyan 10 méterről kilövi a hosszú alsót. 6-2

Kiss az utolsó másodpercekben megszerzi a vendégek 3. gólját is, így a végeredmény 6-3.

Elég lapos mérkőzésen hozta a kötelezőt a BME. Győzelmével a 2. helyen áll a tabellán egy ponttal a listavezető Göcsej mögött. Az első 5 helyezett igen szorosan követi egymást. Kb. féltávnál járunk, és jelenlegi 1. és 5. helyezett között csak 6 pont a különbség. Ha így marad, nagy izgalmakat várhatunk a végjátékra.